Haber

AK Parti’li Aydemir: “Seçimlerde yüzde 55 çıtasını aşacağız”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın seçimlerde yüzde 55 barajını aşacağını söyledi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davtuoğlu’nun 6 sıra adayının kazanması halinde, “Karar süreçlerinde cumhurbaşkanlarının doğrudan imza yetkisi olacak.” sözünü hatırlattı.

“’6 cumhurbaşkanı seçeceğiz’ diyorlar. İşin özü bu, ülkemize kaos, kargaşa ve kavga getirecektir.” Aydemir tabirini kullanarak, bir gazetenin 8 Ocak 1990’da yayınlanan “Her gün 150 otobüs bozuluyor” başlıklı haberine işaret ederek, İstanbul’daki bu durumun bugünkü izdüşümü olduğunu ifade etti.

İstanbul’da büyük bir “hizmetsizlik girdabı” olduğuna işaret eden Aydemir, “Bu bize bir sinyal veriyor. İktidara gelirlerse önümüze çıkacak tablo bu” dedi. görüşünü paylaştı.

“Demokrasi tokadı çok büyük olacak”

ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, 15 Temmuz gecesi atacağı tweet için “Bu adamlar başarılı olursa ikimizin de kolumuzu, bacağımızı kesip bir yanımıza asacaklar” demişti. Aydemir, “Milletimiz bu durumu net görüyor. Onun için demokrasi tokadı gelecek. Yakında göreceğiz.” sözlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 52 oyla seçildiğini hatırlatan Aydemir, “İnşallah seçimlerde yüzde 55 barajını aşacağız. Milletten aldığımız bu” dedi. dedim.

Türkiye İşçi Partisi Hatay Milletvekili Barış Atay’ın şehit olan polislere yönelik ‘idam edildiği’ açıklamasıyla ilgili değerlendirmesinin sorulması üzerine Aydemir, “Barış Atay, Türkiye’ye karşı çok net tavır almış ve düşmanlık sergilemiştir. Teröristlere şefkatle yaklaşan yaklaşım, “Neden ısırdı?” dedi.

Aydemir, HDP’nin kendi cumhurbaşkanı adayını göstermesiyle ilgili olarak, “Düşmanlığı biliyoruz. Bu milletin aklıyla en okuryazarını bile milyar kere milyar kez okuttuğunu bilmiyorlar. Millet dersini verecektir. , Umuyorum.” dedim.

HDP’nin adaylığının “seçimi ikinci tipe taşıma hamlesi” olarak değerlendirildiği ifade edilince Aydemir, “HDP ile oyun bitmiyor. Elbette ileriye dönük planları var. Bu hesabı yapmalılar. , Kürtlerin onlara gerçekten tokat atacağını görecekler.” ifadelerini kullandı.

“Nation Alliance rekabetçi yıkım projelerini duyurdu”

AK Parti Balıkesir Milletvekili İsmail Ok, DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın Anayasa’nın ilk 4 maddesini de hedef alırken, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun başdanışmanı Nuşirevan Elçi, CHP Genel Merkezi ile yaptığı röportajda “özerklik” konusundaki açıklamalarını yaptı. Türkiye’deki Türk bayraklarının kaldırıldığını söyledi.

Tamam, “Millet İttifakı’nı oluşturan partiler adeta birbirleriyle yarışır gibi yıkım projelerini duyurmaya devam ediyor.” dedim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu